Тарифы на газ: из чего они состоят, как могут измениться?

В бюджете не хватает денег на финансирование субсидий, поэтому могут начаться перебои с поставками газа, заявил экс-министр топлива и энергетики Иван Плачков.
Неопределенность в тарифах на газ для населения и бюджетных учреждений может существенно осложнить новый отопительный сезон. Об этом заявляют в «Киевэнерго». Главная проблема в том, что до сих пор неурегулированный вопрос с ценой на газ для разных категорий потребителей. Ситуацию на рынке газа прокомментировал в эфире радиостанции Голос Столицы экс-министр топлива и энергетики, председатель наблюдательного совета «Киевэнерго» Иван Плачков.

Які протиріччя у тарифах на газ зараз існують?

— Якщо дивитися в цілому, підготовка до опалювального сезону, то я б її не назвав би критичною, що стосується обладнання, готовності будівель десь біля 60%, 70% в різних обсягах. Там є зауваження. В цілому ситуація штатна, стабільна, як і кожен рік. Головна проблема — це дійсно ситуація з постачанням газу. І, на жаль, на сьогодні є такі протиріччя в тому, що уряд визначив для «Нафтогазу» ціну для продажу теплопостачальним організаціям. Це стосується не тільки Києва, на рівні 6,9 тисяч гривень, а в тарифах на теплову енергію, на гарячу воду для бюджетних організацій, для інших організацій та установ тарифи значно нижче, і є, наприклад, 4900 на 200 тисяч гривень, для інших ще на більш ніж на 2,5 тисячі гривень. І закладені вже збитки в тарифній політиці для теплопостачальних компаній. Я впевнений, що на рівні уряду це питання буде розглядатися. І я думаю, що разом уряд з «Нафтогазом» і з теплопостачальними організаціями, і з НКРЕ визначить такі тарифи, які б відповідали тій ціні на газ, яку визначив «Нафтогаз України». Але є ще одна велика проблема на сьогодні. Це недофінансування з боку бюджету пільг і субсидій. Якщо в державному бюджеті визначено обсяг пільг і субсидій на 2017 рік, в розмірі 61,3 мільярд, то вже на сьогодні підписано актів по Україні на 63 мільярди, вже дефіцит біля двох мільярдів. А якщо прогнозувати до кінця року, то цей дефіцит буде 10-12 мільярдів. Тому потрібно негайно розглядати зміни до бюджету та закладати фінансування пільг і субсидій, бо ці 10 мільярдів знову підуть на збитки теплопостачальних організацій. А це призведе до того, що вони не зможуть розрахуватися з «Нафтогазом». «Нафтогаз» буде закривати газ для джерел теплової енергії. І знову споживачі будуть без гарячої води з теплими в кращому випадку батареями. Тому ці два питання потрібно вирішити. Вони вирішуються на рівні уряду, ВР. Треба збалансувати тарифи, ціни на газ, по якій «Нафтогаз» продає теплопостачальним організаціям і закласти ці ціни в тарифи на теплову енергію. Що стосується розбіжностей у тарифах, які заклали в ціну зокрема на газ для тих компаній, які будуть постачати тепло, і ті розцінки, які зазначено для розрахунку платіжок.

Там немає паперової помилки?

— Це просто відсутність координації в роботі цих підприємств паливно-енергетичного комплексу та НКРЕ. Повинна координація з боку уряду бути. Я завжди кажу, що сьогодні в нас дуже багато центрів керування, але, на жаль, немає одного центру відповідальності за паливно-енергетичний комплекс. До початку опалювального сезону є час, я думаю, що ці питання будуть скориговані. А якщо ні, то, на жаль, буде знову така ситуація.

РИА Новости Украина: http://rian.com.ua/interview/20171012/1028468564.html

Добавить комментарий